top of page
peyote-apelle-arcs-silouette-hour-soft-collection-napkin_edited.jpg

אם אתם עד 6 נפשות בבית, ויש לכם גם אזור ישיבה נוסף כמו אי במטבח ובנוסף אתם מארחים אחת לכמה חודשים, ממש לא קריטי לרכוש שולחן עם הארכה. למה?
ראשית, שולחנות איכותיים עם הארכה, יהיו כמובן יקרים יותר מאילו שאינם נפתחים - הפרש שעשוי להגיע לעלות של 2-3 כסאות אוכל חדשים. שנית, בשולחנות אוכל בסגנון עיצוב מודרני/ מינימליסטי - ההארכות לרוב תהינה מאוחסנות בארון צדדי ולא בתוך השולחן, לא תמיד יש מקום לכך, ולעיתים זה יאוחסן רחוק ויהפוך את העניין למסורבל יותר מאשר להוסיף שולחן מתקפל קליל, שגם ככה יכוסה במפה, בשביל 2-3 פעמים בשנה.


 

 

yacht-table_02.jpeg

How to choose the right designs for your dining room

פינת האוכל היא אלמנט משמעותי בחלל, לב ליבו של הבית לצד המטבח. זהו חלק מהחלל שבו מארחים, מבלים עם בני משפחה וחברים. פינת אוכל נרכוש מעט פעמים בחיים, זה דבר שהולך איתנו בדרך כלל למשך שנים.

 

שני הדברים הבסיסיים שצריכים להילקח בחשבון כשאנו מחליטים לרכוש פינת אוכל הם גודל פינת האוכל בדירה/ בבית והרגלי השימוש ותדירות האירוח בבית. 

מבנה החלל הייעודי בו תמוקם פינת האוכל ישפיע על צורת השולחן הנכונה עבורכם וכמובן על גודלו הבסיסי. שולחן עגול או ריבועי למשל, יתאימו לחלל ריבועי מוגדר או "אופן ספייס" רחב ידיים שאין בו מקום אחד טבעי לפינת אוכל. לעומת זאת, פינת אוכל מאורכת או מבנה טורי של מטבח/ פינת אוכל/ סלון - בדרך כלל יקבלו בהרמוניה פינת אוכל מלבנית או אובלית.

הדבר השני והמשמעותי מאוד הם הרגלי השימוש ותדירות האירוח - האם פינת האוכל היא אזור האכילה היומיומי שלכם, או שאתם יושבים שם רק בסופי שבוע? נקודה זו, כמובן בשילוב, עם התחשבות במבנה החלל עליו דיברנו קודם, תגדיר את גודלו הבסיסי של השולחן. אם כל יום כל בני הבית המונים 6 נפשות אוכלים שם יחדיו ארוחת צהריים/ ערב - תידרש פינת אוכל עגולה בקוטר 140 לפחות או פינת אוכל מלבנית באורך 180 לפחות.

האם אתם בית שמרבה לארח? על בסיס שבועי או יותר? והחלל מאפשר - מומלץ לשקול פינת אוכל גדולה יותר לפחות 220 או 240 ס"מ עם אופציה להארכה. וא-פרופו אופציה להארכה - מתי חשוב לרכוש שולחן שניתן להארכה - התשובה השכיחה היא - תמיד, אבל היא ממש לא נכונה…

ronya-kite-case-aluna-arcs-torch_02.jpeg

הרגלי ותדירות השימוש בשולחן האוכל יגדירו גם את בחירת החומר ממנו עשוי השולחן. הרגליים תהינה מעץ או מתכת. והטופ יכול להיות עץ, מתכת, שיש, או זכוכית. בשולחנות עץ הבחינו בין גימור לכה שיהיה בד"כ עמיד יותר לבין גימור שמן שיהיה אמנם פגיע יותר אבל יפה פי כמה וכמה.

אם השימוש איננו יומיומי, הילדים גדולים יותר ואירוח מאסיבי הוא עם מפה או תחתיות - העדיפו טופ בגימור שמן שיראה חי, ויפה וגולמי ועדכני לאורך זמן. דעו שהטיפול בשולחן כזה הוא הרבה יותר פשוט מהדעה הרווחת.

כמובן שהיום קיימים גם מגוון ציפויי למינציה בטכנולוגיות מתקדמות, דמויות עץ או בגוונים מסוימים כמו למשל ציפויי ננו טכנולוגיה של פניקס, שהם עמידים מאוד ובעלי מראה נקי ומינימלסיטי ומומלצים מאוד לחוששים למראה העץ המלא או הפורניר לאורך זמן.

 

בבחירת הכסאות יש להתייחס לחומר שבחרתם לשולחן ולמראה החלל הכללי. יש בתים שנכונים עבורם כסאות עץ בשילוב שולחן עץ - שימו לב שכסאות עץ איכותיים יהיו יקרים יותר וכבדים יותר - בחנו האם זה נכון עבורכם. לעיתים ניתן להקליל הן את המראה והן את התקציב ע"י בחירה של כיסא עץ עם רגלי מתכת או ההיפך, כיסא פוליפורפילן עם רגל עץ.

נושא הריפוד בכיסאות אוכל גם הוא שאלה של תדירות ואופי השימוש - האם אתם נוהגים לשבת לארוחות ממושכות של כמה שעות? או שלרוב מדובר בארוחה קלילה של 20 דקות? אם החלטתם ללכת על כסאות מרופדים, הקפידו לבחור בדים 100% סינטטים עדיף ממש רחיצים כמו ויניל או דמוי עור. מראה הכיסא הנבחר ועיצובו, יושפעו גם ממראה השולחן וגם מכמות הכיסאות. ככל שכמות הכסאות גדולה, הקפידו על מראה קליל, נקי, לא מסורבל שלא יעמיס על מראה החלל.

אם שולחן האוכל צמוד לקיר בצידו האחד, ניתן לשקול שילוב של ספסל באחד הצדדים, במקום כסאות - שימו לב כי ספסל צריך להיות קצר מאורך השולחן, כדי שיוכל להיכנס פנימה ולאפשר כניסה נוחה לישיבה משני צידיו. הקפידו לבחון את מבנה רגלי השולחן ביחס לכמות הכיסאות שאתם בוחרים. בשולחן מלבני בו הרגליים פנימיות, לא תמיד תיכנס כמות הכסאות שרציתם. כמו גם בשולחן עגול בעל 4 רגליים - לא יישבו בנוחיות 5 כסאות.

swing_01.jpeg
50036667882_81326dcaf2_k.jpg

מעבר לכל הדגשים הללו, בנושא פרקטיקה ושימוש קיים נושא העיצוב והאיכות שמשחקים תפקיד משמעותי בבחירות גם הם, שהם כבר לפי טעמו האישי של כל אחד.
לסיכום - החלפת פינת אוכל לאחת איכותית, טובה שתשמש אתכם לאורך זמן היא החלטה משמעותית ולא זולה, לכן חשוב לקחת בחשבון את כל הפרמטרים הרלוונטיים ולקבל את ההחלטה השקולה והנכונה ביותר עבורכם.

מזמינים אתכם אלינו, לקבל ייעוץ מקצועי, להתרשם ממגוון הפרמטרים והנקודות שהועלו במדריך, לבחון ולחוש את הגימורים מקרוב, ולהתחדש בפינת האוכל החלומית הבאה שלכם.

#Loveyourhome

bottom of page